Jdi na obsah Jdi na menu
 


Triky s kartami

Otáčení karet

Bude potřeba: Karty Canasta nebo prší, ale Canasta jsou lepší protože jsou menší.

Příprava: Z balíčku odebereme okolo 40 karet (aby jsme jich neměli plnou ruku).

Návod: Balíček držíme v levé ruce. Pravou rukou vememe malou hromádku a otočíme ji o 180 stupňů a položíme nazpět balíčku. Pak vememe o něco větší hromádku a zase ji otočíme o 180 stupňů a položíme na balíček… atd. až do konce balíčku. Divákovi se bude zdát, že v balíčku budou kartu různě proházene (stranou nahodu a dolů). Ve skutečnosti tomu tak není... balíček bude pouze rozdělen na 2 části – v 1. části budou karty stranou dolů, a ve 2. části stranou nahoru… proto tuto hranici musíme najít (pozor nesmí to divák vidět, takže tenhle trik je potřeba pečlivě předem nacvičit – jsou to rychlé ruce, ne matematika) a oba balíčky položíme na stůl (oba budou herní stranou dolu). Z prvního balíčku (ten co byl vespod) vememe polovinu a dáme ji na druhý balíček, pak tento balíček vezmeme a dáme ho na zbytek prvního (čím rychleji tím lépe). Balíček otočíme a ukážeme divákovi že všechny karty jsou tak jak mají být (nejsou různě rozházené).
Toto je potřeba pečlivě nacvičit… nejhorší fáze triku je najít v balíčku hranici kde je část balíčku herní herní stranou nahoru.

Všechna esa

Efekt: Divák rozdělí balíček do čtyř hromádek. Z hromádky č. 1 vybere divák tři karty dá je na balíčky 2,3,4 (takto se to opakuje na hromádce č. 2,3,4. Když na každé hromádce obrátí kartu, bude na vrchu každé hromádky eso.

Bude potřeba: Karty Canasta nebo Prší.

Příprava: Nejdříve si z balíčku vybereme 4 esa a dáme je na vrch balíčku (samozřejme že tohle nesmí divák vydět).

Návod: Řekmene divákovy aby rozdělil balíček přibližně na polovinu. Hromádka č. 1 je ta která byla navrchu balíčku (to je důležité znát) a hromádka č.2 je ta která byla vespod balíčku). Poté divákovi řekneme, aby každou hromádku ješte rozdělil na 2 poloviny… musíme si zapamatovat která hromádka je ta, která byla původně na vrchu balíčku – kde jsou 4 esa navrchu hromádky). Poté ukážeme divákovi na hromádku č. 4 (nesmíme nu říci že je to hromádka č. 4 – to je jenom naše označení) a aby vzal tři karty z vrchu hromádky a dal je do spod hromádky. Poté aby vzal další tři karty z vrchu hromádky č. 4 a dal na hromádku č. 1,2,3. To samé se opakuje na hromádce č. 1,2,3 (hromádka č. 1 půjde na řadu až poslední). Až tohle udělá, řekneme divákovi aby na každé hromádce otočil vrchní kartu… na vrchu každé hromádky bude jedno eso.

Hledej kartu

Efekt: Divákovi řekmeme aby z balíčku vybral kartu (hodnoty mu řekneme) a poté vybareme mi jednu kartu (hodnotu řekneme). Poté je ukážeme divákovi (budou to přesně ty co jsme řekli).

Bude potřeba: Karty Canasta nebo Prší.

Návod: Zamícháme balíček a nenápadně si zapamatujeme poslední kartu (úplně tu vespod balíčku – např. to bude červená sedmička). Poté karty rozložíme na stůl (ale pozor musíme vědet kde se nachází poslední karta – ta kterou jsme si zapamatovali). Poté řekneme divákovi aby ukázal tam kde si myslí že je karta červená sedmička. Ukáže na ni a mi ji vememe (divák nesmí vydět její hodnotu). Nenápadně se koukneme na hodnotu karty (např. to bude listová dvojka). Řekneme divákovi že z hromady karet vybereme listovou dvojku… samozřejme že vybereme kartu které byla vespod balíčku (utčitě jste si zapamatovali kde leží, že?). No a poté tyhle dvě karty ukážeme divákovi.

Vylepšení: Když náhodou divák ukáže na kartu která byla vespod balíčku (tím by skazil celé kouzlo) řekneme mu aby ji obrátil. Bude udivem že ji našel.


 


Jednoduché triky a kouzla

Vejce v láhvi 
Nechte několik dní vejce v ostrém vinném octě, až změkne tak, že mu budete moct dát podobu podlouhlou a půjde vměstnat do lahve. Polijte ho na to studenou vodou; vejce se zaokrouhlí a ztvrdne jako dříve.

Uvařte vejce ve studené vodě
Umělec si připraví krabici s dvojnásobným dnem: jedno je děravé a pohyblivé, tak, že jej lze vyndat. Mezi obě dna nasype trochu nehašeného vápna. Potom ukažé vejce, které chce uvařit, dá jedno vybrat a rozbije ho na důkaz, že vejce jsou syrová: také ukáže, že nádoba je prázdná, pak nechá přinést studenou vodu a nalije ji do nádoby, až naplní se asi do tří čtvrtin, vloží tam vejce a přikryje to nádobu. Vápno se začne hasit a rozkládat, a tím způsobí var vody. Za pět minut jsou vejce uvařena.

Upečte vejce 
Vezměte vejce, udělejte do něj dírku, vyndejte trochu bílku a vlijte do vejce silnou kořalku, načež obraťte vejce tak v ruce, aby dírka byla dole. Držíte-li takto chvíli vejce, upeče se, že lze je sníst.

Nehořlavý papír 
Vezměte kousek kartonového papíru a namočte ho v hustém roztoku kamence. Poté ho nechte uschnout. To opakujte několikrát, pak již bude papír nehořlavý.

Hvězdy padají 
Do roztlučené síry a salnytru vlijte pár kapek citronové šťávy, pokropte to kořalkou a udělejte z toho malé kuličky. Zapálíte-li je na povýšeném místě, slétnou a rozšíří modravé světlo, jako když padají hvězdy.

Nespalitelné dřevo. 
Vezměte 1 díl klihu a 1 kamence a rozřeďte je každé zvlášť v nádobě. Poté smíchejte oboje a potřete tím dřevo, které když nátěr uschne bude nespalitelné.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

hnůůůj

(váša klaus, 30. 8. 2011 13:08)

když strčíte hlavu do kontejneru uvidíte, že to tam smrdí :hnilobou, ztuchlinou, hnijicim jablkem a hruskou s cervama :D hiiiiiiiiiiihíííííííííí chacháááááááááááá hu hůůůůůůůůůůůů,,,,,,,,......-------ůůůůůů§§§§§§¨¨¨¨¨úúúúú))))))

chuj

(hudlan, 30. 8. 2011 12:56)

chuuuuuuuuuuuuuuuuuuj

to: veronika

(mates, 10. 8. 2011 22:50)

tak to fakt netuším ale řekl bych že ano

....

(veronika, 26. 7. 2011 11:13)

pokud děláme některé triky s celým balíčkem, musí se tam nechat i žolíci ?

njfrdf

(kouzlomil, 11. 2. 2011 15:47)

tyhle triky jsou pro maly chce to neco lepsiho ale taky nejsou nejhorsi

????

(blbec, 3. 2. 2011 19:57)

trochu by jsem to vylepšil hje to divny..... trapny

krize

(jirka, 28. 7. 2010 22:13)

twe to je trapny...napis neco lepsiho :-)

Kříže

(Lola, 1. 7. 2010 21:21)

Ahoj chtěla bych ti sem npsat jeden tryk, nevím jestli ho znáš nebo ne:-) Dělá se to s kartama prší

Kříže:n
Jako první si najdeme v balíčku karet žaludoví eso(může se jednat o jakoukoliv kartu) a dáme ho na vrh balíčku,to však nesmí divák vidět. a začneme z karet dělat kříže, první kříž, který uděláme bude ten ve kterém je ukryto naše eso a pečlivě si zapamatujeme pozici karty v kříži. poté uděláme další tři kříže a řekneme divákovi aby ukázal na dva, když divák ukáže na náš hlavní kříž a ještě na jeden další který nepotřebujeme vyhodíme z kola ty kříže na které divák neukazoval. poté když uš máme jen dva kříže řekneme divákovi aby ukázal na jeden kříž, když divák ukáže na kříž, který nepotřbujeme vyhodíme ho z kola. Poté řekneme divákovi aby ukázal na dvě karty když ukáže na kartu kterou potřebujeme a jednu kterou nepotřebujeme vyhodíme druhý pár karet na který divák neukazoval z kola ven.Až nám zbydou pouze dvě karty tak řekneme divákovi aby ukázal na jednu kartu, když ukázal na naší kartu tak vyhodíme tu druhou a vuala řekneme, že je to žaludové eso a pak kartu otočíme.

Tche

(Ivulinka, 15. 4. 2010 22:37)

Je nemožný že jsem chodí samí kluci?:-(

AHoj

(Vojta, 7. 3. 2010 19:32)

Čau máš to hezká!

dobrý

(markýs, 21. 12. 2009 18:12)

díky máš to ru hezký

michani

(kjhhn, 26. 10. 2009 10:10)

balice rozdelime na sve pulky a chytnemeje za rohy demeje vedle sebe a pouštime a mname zamichane ale je co trenovat a čim rychleji tim lepsi

triky

(jjájanda, 25. 10. 2008 13:38)

ty triky jsou dobry ale dva jsou skopčený z inťáku!